א.ד סחר  שירותי ייעוץ ביבוא ובייצוא, שילוח ועמילות מכס  050-6877519                   

מלא את הפרטים

חדשות האתר

ברוכים הבאים לחברת א.ד סחר בבעלותם וניהולם של ארז נקר דני מויאל - סוכני מכס

אנו מציעים ללקוחותינו מגוון רחב של שירותים:

שירותי עמילות מכס עבור יבואנים, חברות מסחריות וחברות שילוח

שירותי ייעוץ וליווי מקצועי בייבוא לארץ ושחרור הסחורה מהמכס בישראל

שירותי הדרכה והרצאות עבור לקוחות פרטיים וחברות מסחריות

  •  השירותים שלנו

אודות צוות החברה

  • דני מויאל, סוכן מכס ומשלח  
  • ארז נקר, סוכן מכס ומשפטן 

בעלי  ותק רב בתחום השילוח ועמילות המכס

           

ארז נקר, סוכן מכס                     דני מויאל, סוכן מכס

 

שחרור סחורות ממכס

הרצאות מקצועיות

הוצאת רישיונות ואישורים

סיווג טובין

ליווי ויעוץ עסקי

תביעת הישבון מיסים

ייבאת מוצר לארץ וסוף כל סוף הוא הגיע לארץ המובטחת. שילמת את מחיר ההובלה למוביל הבין לאומי, באמצעות חברת השילוח שלך, יש לך  ניירת לשחרור המשלוח מראש (חשבון ספק + מפרט אריזות )  ושילמת מיסים  עבור המשלוח לרשות המכס. לכאורה הכל מוכן להבאתה של הסחורה לבית היבואן, אלא שישנה עוד חולייה אחת בשרשרת אליה תידרש לפני שחרורה הסופי של הסחורה מרשות המכס והיא חוקיות היבוא.

חוקיות הייבוא

היא הנדבך המרכזי ואולי גם החשוב ביותר עבור שחרור הסחורה ממכס והיא מגלמת בתוכה את הצורך להבטיח את שלום הציבור באמצעות עמידתו של המוצר המיובא בתקנים ובסטנדרטים אשר נקבעו במדינת ישראל. הדבר בא לידי ביטוי  הין היתר בהגשת אישורים /ותקנים לרשות המכס עבור המוצר המיובא כתנאי לשחרורה של הסחורה מפיקוח המכס.

הדרישה לתקנים ואישורים

"צו יבוא חופשי" הוא  הצו אשר מסדיר את סוגי הרישיונות  והתקנים  אשר אותם יש  לצרף  בעבור כל מוצר ומוצר אותו אנו מייבאים לארץ. לכל מוצר ומוצר חוקיות ייבוא שונה ודרישות תקינה משתנות  בהתאם לאופיו סוגו ומהותו של המוצר המיובא. 

כך למשל: ליבוא "אבקת כביסה" חלקי נדרש תקן  רשמי,  ל "יבוא שמן קנביס לשימוש ברפואה" נדרש אישור  אגף הרוקחות, ליבוא "משקה אלכוהולי" נדרש אישור משרד הכלכלה, חלקי חילוף לרכב, אישור משרד התחבורה וכן הלאה..

*יחד עם זאת לא לכול מוצר נדרש תקן או אישור  כמו למשל  מוצרי הטקסטיל וההלבשה אינם דורשים, מוצרי נוי שונים, ריהוט לבית וכו.. כאן המקום גם לציין כי  גם מוצרים  שלהם נדרש אישור או תקן אפשר והם יהיוו פטורים מהצגת תחת מגבלות ותנאים מסוימים, למשל אם מיועדים לשימוש אישי ולא מסחרי, מיובאים בכמויות קטנות ועד ערף כספי מסויים, מיובאים עבור שימוש ספציפי ועוד.

ההבדל בין תקן ישראלי לתקן ישראלי רשמי

תקן ישראלי הוא למעשה מסמך המכיל את הדרישות החלות על המוצר המיובא ל מנת שיתאים ליעודו הנדרש. זהו תקן וולוטרי כשאר עמידה או אי עמידה של המוצר המיובא בו, אינה מהווה מכשול בשחרור של המוצר מרשות המכס.

תקן רשמי הינו תקן ישראלי אשר נקבע עי" שר הכלכלה והתעשייה גם כתקן רשמי מחייב. (לאחר התייעצות עם היצרנים והצרכנים). משנקבע תקן ישראלי גם כתקן רשמי  הרי שהיבואן יהי חייב בהמצאתו לרשות המכס כהוכחה כי המוצר שלו עומד בתנאי התקן. השיקולים המרכזיים  בהפיכת תקן לרשמי הם שמירה על בטחונו ובריאותו של הציבור והגנה על הסביבה.  

חשיבות הכרת הדרישה החוקית עבורו

הנה אנו למדים כי הכרת תעריף המכס וחוקיות היבוא על כל דיניה וחוקיה וסיווג הסחורה בפרט המכס המתאים לה בתעריף,  היא דבר חשוב מאין כמותו שכן היא מהווה  אחד השיקולים בהבאתה של הסחורה  לארץ, וכן בהצטיידות באישורים והמסמכים הנכונים עבור שחרורה של הסחורה המיובאת, היות ואישורים לא מתאימים או לא נכונים יביאו לעיכובה של הסחורה במכס וכן עלולים להביא לסנקציות כספיות ועושניות  כנגד סוכן המכס/ היבואן.