א.ד סחר  שירותי ייעוץ ביבוא ובייצוא, שילוח ועמילות מכס  050-6877519                   

 

שחרור סחורות ממכס ביבוא אישי 

אם אתה מייבא דרך קבע או לעיתים מזדמנות חבילות ומוצרים אישיים דרך הדואר, או דרך  חברות שילוח  ובלדרות שונות ודאי נתקלת במצב בו המוצר שהזמנת התעכב יתר על המידה וטרם הגיע אלייך על אף שחיכית לו זמן רב הרבה נעבר שהובטח לך המועד ההזמנה. מניסיון בירור מול הספק או אתר ההזמנות נאמר לך כי המשלוח כבר יצא מנמל המוצא והיה כבר אמור להיות אצלך.. כעת אתה בין הפטיש לסדן לא יודע את מי להאשים וחמור מכך לא יודע באמת איפה נמצאת הסחורה שלך ואיך ניתן  לשררה. זהו מצב מתסכל מאוד, חיכית המון זמן למשלוח וכשכבר הגיע לארץ אתה מגלה כי ההליך הבירוקטי רק מתחיל עכשיו עד לשחרור המיוחל של המשלוח על אף שאף אחד לא התריע על כך בפנייך מראש.  

עיכוב סחורות בדואר 

הסיבות לעיכוב הסחורות בדואר אינן מעטות ונוסעות מסיבות שונות. נציין כאן דוגמאות נבחרות להלן:  

  1. החבילה שלך בעני פקיד המכס נחשדת כחבילה לשימוש מסחרי ולא אישי כפי שהצהרת או שחשבת בעת הקנייה  (למשל הזמנת מוצרים שהגיעו בכמות בלתי סבירה לשימוש אישי, מחיר ההזמנה גבוה מעל 1000$ וכו..)  במצב כזה המכס/הדואר  יעכב את הסחורה וידרוש עלייה הסברים לפני שחרור  
  1. לסחורה שייבאת נדרשים אישור, תקן, רשיון (אין זה משנה אם  לא ידעת על כך מראש ).  
  1. החבילה הגיע ללא חשבון ספק בחו"ל  
  1. החיבלה שהוזמנה דרושה בשחרור עמילות מכס, ו/או נדרשת לתשלום מיסים לפני שחרור.  

על מנת למנוע מצב בו טובין "ייתקעו בדואר" לפני הגעתם ליעדם בישראל יש לדעת וטוב איזה מוצר מייבאים, אם מותר להביאו לארץ וכן  מה דרישות חויות  היבוא ואחוז המיסים אותו נדרש לשלם. אך גם אם תעשה הכל "לפי הספר" אין ערובה לכך שהמשלוח בסופו של יום לא יעוכב לפני השחרור ועל כך יעידו ציבור הצרכנים בישראל.  

הידע והנסיון שלנו השקט שלך 

אתה מוזמן להתייעץ עמנו גם לפני הליך הרכישה כדי לדעת מה הם דרישות החוקיןת בארץ וכן רת אחוז המס אותו תדרש לשלם  במידה וקיים. במידה והמשלוח שלך הגיע לארץ  ומתעכב בארץ, ואיך לך היכולת או הידע לשחררו אל תהסס ופנה אלינו. אנו בחברת א.ד סחר בע"מ נבדוק את דרישות השחרור מול הדואר/ המכס  ונפעל לשחררם לאחר מכן.