א.ד סחר  שירותי ייעוץ ביבוא ובייצוא, שילוח ועמילות מכס  050-6877519                   

איתור ובחירת ספקים

הספק הוא הנכס החשוב ביותר שיש לך, אם מצאת ספק טוב ואמין, שאפשר לנהל איתו עסקים לטווח ארוך. שמור עליו.

איתור ובחירת הספק מעלה סוגיות נוספות:  האם לבחור בספק או ביצרן. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. ספק יכול להציע מגוון מוצרים, בכמויות משתנות, גמישות. יצרן יציע כמות מוגדרת של פריטים, וידרוש שתרכוש ממנו כמות גדולה יחסית, לעיתים מעבר ליכולת שלך לקלוט.

רכישה ישירה מיצרן משמעה שליטה טובה יותר באיכות המוצר, ובעלות נמוכה יותר, מאשר זו המוצעת לך על ידי ספק. יחד עם זאת אם היצרן עומד לייצר במיוחד עבורך,  תצטרך למצוא פתרון למימון שלו והגמישות שהוא יגלה בכל הנוגע לאשראי תהיה נמוכה ככל שהמוצר שאתה רוצה שהוא ייצר עבורך יהיה ייחודי ולא סטנדרטי. או אף נושא תווית או סמל לוגו שלך.

בחירת הספק משמעותה גם בחירת במדינת היצוא. המזרח הרחוק, לעומת רכישה במדינות מערביות, אמריקה או  אמריקה הדרומית.

ההחלטה כמובן תלויה בסוג המוצר, ובסוג הלקוחות אליו אתה מכוון למכור;

איכותי ויקר – פנה לכוון מערב, יש סיכוי שתהיה פטור ממכס, אם תציג תעודה מתאימה. כמותי וזול   –  פנה למזרח הרחוק, תשלם מכס לפי תעריף המכס.

שלב הייעוץ – מתי להתייעץ ועם מי?

מנטור, ייעוץ עסקי

אם הגעת להחלטה שברצונך להיות יבואן, קבע פגישת  ייעוץ עם מומחה עסקי, שינתח יחד איתך את השוק, את היתרונות שלך, המתחרים, החוזקות, החולשות, המשאבים העומדים לרשותך,ובהתאם לכך יכין אותך נכון יותר להתמודד עם הקשיים והבעיות בשוק מול המתחרים ומול הלקוחות הפוטנציאלים שלך.

יועץ חכם ומנוסה יגלה מיד מודל עסקי שגוי, רצון להגשים חלום ישן שאינו עומד בסטנדרטים כלכליים.  ויוריד אותך מהעץ.

במהלך השנים בהם שימשתי יועץ עצמאי, נפגשתי עם עשרות רבות של יבואנים,  שלאחר פגישת ייעוץ בת שעתיים או יותר  הגיעו להחלטה לפרוש בטרם ייבאו פריט אחד. מאחר וגילו שיש להם מודל עסקי לא  כלכלי, ללא משאבים נאותים, ללא הכרת השוק, ללא ידע, ללא ניסיון , ובלי רצון אמיתי להקדיש את כל זמנם ליבוא.

להערכתי הצלתי כמה עשרות מהם מיבוא כושל, חד פעמי, מפסיד.

הם חזרו לעיסוקם כשכירים, או ביצעו יבוא ראשון ואחרון.

לסיכום, לאחר השלב הזה תדע שעתידך ביבוא  והגיע הזמן לעבור לשלב הייעוץ הבא: