א.ד סחר  שירותי ייעוץ ביבוא ובייצוא, שילוח ועמילות מכס  050-6877519                   

יבוא לרש"פ  

יבוא לרש"פ יכול להוות הזדמנות עסקית משתלמת ת עבור יבואנים ישראלים שכן בין ישראל ובין הרש"פ קיימת מעטפת מכס  ישראלית ואחידה כך שהסחר הפלסטיני בין הרשות ועזה לבין שאר מדינות העולם כפוף להסדרי המכס ודיני המכס בישראל. כתוצאה מכך הקשר הכלכלי בין ישראל והרש"פ פורה, עם הקלות במסחר ההדדי. כמו כן, היתרונות ליבוא לרש"פ רבים, כללי חוקיות היבוא זהים, מסמכי הסחר: -  תעודות השוק והמקור אשר מקנות פטור מלא או חלקי ממיסים בתנאים מסוימים תקפים גם עבור הפלסטינאים, וכן, מדיניות היבוא זהה  (פרט לרשימות טובין מסויימות  אשר בהתקיימם של תנאים מסוימים, חוקיות היבוא  וכן שיעורי המכס ומס הקנייה אינם חופפים לאלה שבישראל). הביקוש הגובר והולך לסחורת עבור הרש"פ ועזה, ומיעוט יחסי של שחקנים יבואנים בשוק שכן רובם הגדול של היבואנים הישראליים מייבא לישראל מטבע הדברים, חושפים כל יבואן ישראלי בעל קשרים עם  אנשי עסקים ברש"פ או יבואן  בעל ידע של התרבות/השפה הערבית, לשלל הזדמנויות עסקיות כאמור. גם יבואן אשר מחפש להיפתח לשוק של צרכנים יימצא פוטנציאל עסקי לא מבוטל.  

עף על פי כן יבוא לרש"פ ללא ייעוץ וליווי מוקדם מצד סוכן מכס עלול להוות בעיות הן בשלב השילוח ו במיוחד בשלב שחרור הסחורות ממכס. על אף המדיוניות היבוא האחידה באופן כללי,  קיימים רשיומות  וסוגי טובין אשר מדיניות היבוא הישראלית וחוקייה אינה מקביליה לזו הפלסטינאית, אופן ההתחשבנות  והעברת  המיסים לרשות  במקרה של ייבוא לרש"פ (מכס, מע"מ, מס קנייה) הינו הליך מורכב , אופן הטיפול ברישיונות ואישורים עבור היבוא לרש"פ מבחינת מערכת המכס דורש תיאומים עם משרדים שונים ואופן שחרור הטובין אינו זהה. כמו כן כל העברת טובין ליבוא לשטחי האוטונומיה ועזה דורשת אישור  קמ"ט (קצין מטה).  

המקצועיות שלנו השקט שלך  

אנו בחברת א.ד סחר בע"מ בעלי נסיון וותק בתחום היבוא לרש"פ, מכירים את הדרישות החוקיות  וההתנהלות הנדרשת מול בתי המכס ביבוא סחורה לרשות ולעזה. אנו נדריך אותך, נסיע ונייעץ לך לאורך כל הדרך משלה יצירת הקשר ומל הספק בחו"ל ועש לשחרור של הסחורה מן המכס בישראל בדרכה לשטחי הרשות.  

אל תחכה התקשר עכשיו.