א.ד סחר  שירותי ייעוץ ביבוא ובייצוא, שילוח ועמילות מכס  050-6877519                   

החשיבות ברכישת כיסוי  ביטוחי לסחורה

כמו שאתה  מבטח דירה, עסק, רכב, פלאפון ולמעשה כל דבר בעל ערך עבורנו אשר רכשנו אותו במיטב כספינו ואין אנו מעוניינים להסתכן באובדן כספי גדול עקב גניבה, נזק, ותקלה, כך גם באה לידי ביטוי החשיבות בביטוח המטען אותו אנו מייבאים. אחרי הכל,  המטען אותו אנו מייבאים לארץ הוא למעשה חלק אינטגרלי מהעסק  שלך. זהו חומר הגלם או המוצר הסופי אשר אמור לייצר לך את הפרנסה ולהניב עבורך רחבים עם מכירתו לידי הקונה הפוטמתיאלי. 

הנה כאן מובאים דוגמאות אחדות  אך שכיחות מאוד  מיני רבים אשר עלולים לסכן את שלמותה של הסחורה בדרך ליעדה:

  1. סחורה אשר משלוחת לישראל דרך הים מגיעה לרוב בתנאי ים לא פשוטים להפלגה.
  2. מי ים עלולים לא פעם, לחדור למכולות לגרום לנזק לסחורה ולהוציא אותה מכלל שימוש, כמו למשל מוצרי מזון הבאים במגע עם מיים.
  3. לא אחת קורה שדגים וחסרי חוליות ימיים חודרים את דפנות המכולה הרעועות וגורמים לנזקים.
  4. נזקים נוספים הם אלה אשר  נגרמים מהטענת המטען למכולה ופריקתו ממנה לשטח הנמל או המחסן
  5. כמו כם, סוגי האריזה ואפן האריזה אשר עלולים לגרום לנזק כמו למשל מוצרי זכוכית שנשברו כי לא נארזו היטב
  6. השלכת המטען למיים עקב חוסר איזו של האניה בלב ים המאיים להטביעה.(במצב כזה על הקברניט להטיל למים כמות מסוימת של סחורות עד אשר האנייה תשוב לצוף בבטחה מעל המים.)
  7. תקלות תפעוליות ושריפה בכלי ההובלה ועוד היד נטויה.

כאן גם המקום לציין כי תנאי המכר השכיחים והמועדפים ליבואן עבור שילוח הסחורה לארם הם תנאי המכר FOB (השכיח ביותר) וכן FCA  ו EXW . תנאי מכר אלו מספקים שליטה טובה יותר של היבואן במעקב אחר הסחורה וודאות לגבי המחיר הסופי עבור השילוח היות וחוזה ההובלה נעשה בין היבואן לבין חברת הספנות  או סוכן האניה בארץ. אולם תנאי מכר אלו אינם כוללים ביטוח.

זה המקום גם לציין כי  גם  בתנאי  מכר אחרים הכוללים את ביטוח היצואן עבור הסחורה כמו למשל תנאי מכר CIF,  מ עניקים כיסוי ביטוחי בסיסי ביותר ושאינו מקיף.

בא.ד סחר בע"מ – אנו מבטיחים לך ראש שקט בהובלת הסחורה לארץ ושחרורה ושקט נפשי בכל הקשור בביטוחה. כשהמטען שלך מבוטח אצלינו אתה תהיה בטוח  (וכך  ונקי מדאגות לנזק או אובדן סחורה

סוגי ביטוח מטוענים אשר אנו מציעים

ביטוח חד פעמי – ביטוח אשר מיועד לכיסוי עבור משלוח חד פעמי, יחיד כאשר הכיסוי תקף עד אותו המשלוח מגיע ליעדו. פוליסה כזו דורת רישום מדויק של תכולת המשלוח, מוצא ויעד, שווי כספי, גורם מוביל ותאריכים רלונאטיים.

ביטח מטען בפוליסה פתוחה – מדובר בכיסוי ביטוחי אשר מתאים לגופים שונים אשר זקוקים לשירותי שילוח בין לאומי באופן קבוע ולא לשמלוח חד פעמי. פוליסה זו הינה לתקופת זמן ולא למשלוח  ספציפי יחיד. בפוליסה זו אין צורך לדווח על כל משלוח בנפרד ובדרך כלל  ניתן לרכוש את הפוליסה ללא הגבלת זמן.